» Strona główna » Uprawnienia » Kontakt

Strona główna » Klimatyzacja

NASZA OFERTA:
KLIMATYZACJA
Klimatyzacja jest procesem uzyskiwania powietrza o ścisłe określonych parametrach dla różnego rodzaju pomieszczeń. Kojarzona jest na ogół z chłodzeniem powietrza. Chłodzenie jest podstawowym ale nie jedynym efektem jej pracy. Prawdziwa klimatyzacja to nie tylko chłodzenie powietrza, ale również jego nawilżanie, osuszanie, oczyszczanie z zanieczyszczeń. a także podgrzewanie. Umożliwia ona precyzyjną kontrolę i regulację temperatury w pomieszczeniu nawet przy najbardziej niesprzyjających warunkach na zewnątrz i wewnątrz. Zła jakość powietrza, wysoka temperatura i wilgotność ograniczają wydolność fizyczną oraz intelektualną organizmu ludzkiego. Dzięki klimatyzacji można stworzyć warunki, w których użytkownik czuje się dobrze, jest bardziej twórczy i produktywny.

Zasada działania klimatyzacji sprowadza się zawsze do tego, aby pobrać energię w jednym miejscu i oddać ją w innym. Proces ten wymaga dwu jednostek: odbierającej i oddającej ciepło oraz systemu rur do połączenia obu jednostek. Poprzez rury z jednej jednostki do drugiej przepływa czynnik chłodniczy. To właśnie czynnik chłodniczy pobiera energię w jednej jednostce i oddaje ją w drugiej.

Urządzenia klimatyzacyjne występują jako samodzielne urządzenia kontrolujące parametry powietrza lub też mogą być zintegrowane z wentylacją, zapewniając regulacje parametrów powietrza nawiewanego.

FUNKCJE KLIMATYZACJI

Chłodzenie
Podstawową funkcja klimatyzacji polegająca na obniżaniu temperatury w pomieszczeniu poprzez usunięcie ciepła z pomieszczenia na zewnątrz.

Osuszanie
Podczas procesu chłodzenia powietrze jest również osuszane. Poczucie komfortu dla człowieka zapewnia wilgotność na poziomie 40 do 60 %. Właściwy poziom wilgotności sprzyja wydłużeniu żywotność domu oraz urządzeń, a dodatkowo ogranicza występowanie zanieczyszczeń i pleśni.

Oczyszczanie
Urządzenia klimatyzacyjne dzięki zastosowaniu w nich różnego rodzaju filtrów oczyszczają powietrze z pyłków, dymów, kurzu i zabijają bakterie oraz grzyby. Filtrowanie powietrza jest kluczową sprawą dla alergików. Poziom filtrowania powietrza może zostać dobrany w zależności od potrzeb użytkownika.

Grzanie
Urządzenia klimatyzacyjne mogą być wykorzystywane do ogrzewania pomieszczeń w trakcie chłodniejszych dni. W tym wypadku wykorzystywana jest energia z zewnątrz, przekazywana do pomieszczenia – ogrzewając je. Funkcja ta wykorzystywana jest głównie w okresach przejściowym między latem i zimą oraz w chłodne letnie dni. Jest to przyjazna dla środowiska alternatywa dla tradycyjnych systemów grzewczych, wykorzystuje się bowiem energię z zewnątrz i przekazuje ją do pomieszczenia (pompa ciepła).

RODZAJE KLIMATYZATORÓW

Typ monoblock - cały układ chłodniczy znajduje się w jednej obudowie. Montaż klimatyzatora polega na umieszczeniu go w oknie lub ścianie, w taki sposób aby część układu chłodzenia powietrza znajdowała się po wewnętrznej stronie pomieszczenia, a układ chłodzenia czynnika chłodniczego na zewnątrz.

Typ split – układ chłodniczy składa się z dwu odrębnych jednostek: wewnętrznej (parownika umieszczanego w pomieszczeniu) oraz zewnętrznej (skraplacza i agregatu sprężarkowego, które są umieszczane na zewnątrz budynku) połączonych za pomocą przewodów chłodniczych Dzięki rozdzieleniu obu elementów, uzyskujemy obniżenie hałasu spowodowanego pracą sprężarki. W zależności od miejsca zamontowania parownika wyróżniamy klimatyzatory: ścienne, przypodłogowe, podsufitowe, kasetowe oraz kanałowe.

Typ multisplit - w tym rodzaju klimatyzatora jedna jednostka zewnętrzna może obsługiwać wiele jednostek wewnętrznych, znajdujących się w kilku pomieszczeniach.

OFERTA

Działamy kompleksowo, począwszy od doradztwa na etapie wyboru produktu, poprzez przedstawienia wstępnego projektu, tworzenie propozycji kosztorysowych, dostawy urządzeń a skończywszy na wykonaniu prac montażowych.

Oferowane marki klimatyzatorów:


Czytaj więcej:
Katalog klimatyzatorów Gree
Katalog klimatyzatorów Lg
Katalog klimatyzatorów Toshiba
© 2015 B.T.B „Technigon", ul. Wilsona 32a 05-840 Brwinów, tel. (22) 729 69 45 10 Minut Marketing - Projektowanie stron WWW